Opis:Harmonogramy programów pozwalają określić, o której porze dnia chcesz, aby ogrzewanie się włączyło i do jakiej temperatury chcesz, aby utrzymywało Twój dom. Termostat Serii RT520 jest wyposażony w kilka domyślnych harmonogramów programów, które można używać bez zmian lub łatwo dostosować do własnych potrzeb.
|
Rodzaje harmonogramów:
Termostat Serii RT520 posiada trzy różne tryby programowania, w których możesz programować harmonogramy. |
|
5/2 :Pierwsza opcja definiuje dwa zestawy harmonogramów programów. Jeden zestaw godzin i temperatur będzie używany w okresie tygodniowym (od poniedziałku do piątku), a drugi oddzielny zestaw będzie używany tylko w weekendy, stąd 5 / 2.
|
Indywidualny: Druga opcja pozwala zdefiniować harmonogram programu dla każdego dnia tygodnia osobno, dzięki czemu ogrzewanie może włączać się o różnych porach i w różnych temperaturach każdego dnia.
|
Wszystkie: Ostatnia opcja pozwala zdefiniować jeden harmonogram programu, który będzie obowiązywał przez całe siedem dni tygodnia.
|
Harmonogramy:Każdy harmonogram programu zawiera 6 godzin startowych i 6 punktów nastawczych, aby określić wymaganą temperaturę. Zalecane jest uzupełnienie wszystkich 6 punktów nastawczych podczas programowania harmonogramu.
Godziny startowe muszą być ustawione sekwencyjnie, więc każda musi być ustawiona na późniejszą godzinę niż poprzednia. Np. program 2 musi mieć późniejszą godzinę startową niż program 1. Twój termostat Serii RT520 uniemożliwi wprowadzenie godziny wcześniejszej niż poprzedni punkt nastawczy, aby uniknąć konfliktów i zapobiec sytuacji, w której termostat wydaje się nie działać poprawnie.
Punkty nastawcze temperatury są ustawione dla każdej z godzin startowych programu.
|
Działanie:Twój termostat Serii RT520 działa w taki sposób, że harmonogramy programów utrzymują szereg temperatur, które ustawiasz w ciągu dnia, w przeciwieństwie do starych programatorów centralnego ogrzewania, które miały określone godziny włączania i wyłączania.
Dlatego, gdy ustawisz punkt nastawczy temperatury, ogrzewanie włączy się, aby osiągnąć ten punkt nastawczy, a następnie okresowo włącza się i wyłącza, aby utrzymać tę temperaturę do następnego zdefiniowanego punktu nastawczego temperatury.
Na przykład, jeśli Twój pierwszy punkt nastawczy dnia wynosi 22°C, a drugi, powiedzmy o 11:00, jest ustawiony na 20°C, to o 11:00 ogrzewanie pozwoli pomieszczeniu schłodzić się z 22°C do 20°C. Jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 20°C, wtedy ogrzewanie włączy się ponownie, aby utrzymać pomieszczenie w tej temperaturze, nawet jeśli trzeci punkt nastawczy nastąpi dopiero o 17:00, kiedy chcesz, aby ogrzewanie wróciło do 22°C. Więc nawet jeśli Twój drugi punkt nastawczy jest najniższy, to nie jest to czas „wyłączenia” i ogrzewanie będzie się włączać i wyłączać, aby utrzymać minimalną temperaturę 20°C, którą ustawiłeś.
|
Przykłady:Poniżej znajdują się przykłady harmonogramów programów z wyjaśnieniem, jak działają.
|